Brak produktów w koszyku.

s

Misja

Tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kadrach fotograficznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna, które dekoruje nasze wnętrza i wzbogaca nas samych.

s

Biografia - Szymon Brodziak

Szymon Brodziak (ur.1979) – mistrz fotografii czarno-białej. Zdobywca 1. miejsca w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland. Najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013). 

Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. Kocha fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Ich interpretację pozostawia odbiorcy, mówiąc: „Jesteś tym, co widzisz”.

Szymon prowadzi autorskie galerie fotografii w Poznaniu i Warszawie, które pod wpływem fascynacji architekturą mobilną, stworzył w przeszklonych kontenerach. Jego prace można również oglądać i zamawiać online na www.szymonbrodziak.com.
#brodziakpower

s

Helmut Newton Foundation

W 2015 roku fotografie Szymona zostały zaprezentowane w ramach wystawy „Newton.Horvat.Brodziak” w Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, co uczyniło Brodziaka najmłodszym artystą, jaki kiedykolwiek został zaprezentowany w tym prestiżowym Muzeum Fotografii.

52

52

Nagrody

147

147

Fotografii i Plakatów

43

43

Wystawy

s

Numer 1 na Świecie

Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury FashionTV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoje mistrzostwo zdobywając 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym międzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej.

s

Album "Brodziak One”

Pod koniec 2014 roku Szymon opublikował swój pierwszy album fotograficzny „BRODZIAK ONE”, który miał swoją oficjalną premierę w Rzymie. Prezentuje on blisko 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących pierwsze 10 lat zawodowej działalności Brodziaka. Album zawiera osobistą dedykację od June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona.

s

Johnnie Walker Keep Walking Award

Jeszcze jako student Szymon zdobył nagrodę Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe spełnianie marzeń i pasję do wytyczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

s

Podium w USA
Złoto w Paryżu

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata.

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016.

389.236

389.236

PLN

Wierzymy, że dobro wraca. Dlatego GALERIA BRODZIAK bierze udział wydarzeniach oraz aukcjach, z których środki przeznaczone są na cele charytatywne. Do tej pory - dzięki Państwu - nasze działania wygenerowały 389.236 zł. To jest prawdziwa moc fotografii. Dziękujemy!